E-Fatura Nedir?

Elektronik ortamda hazırlanan faturalara verilen isimdir. Kağıda basılmayan ve sunucular tarafından alıcı ve satıcıya iletilen e-fatura, ileride tüm firmalar için zorunlu hale getirilecek.

Giderek artan e-fatura kullanıcıları arasına girmek için yeterli sebebiniz var aslında. Kurumsal işlemlerinizi daha kolay hale getirmek ve tasarruf etmek istiyorsanız e-fatura uygulamasına geçmelisiniz.

 E-Fatura’nın, kağıt faturalarla hukuki nitelik bakımından farkı yoktur hiçbir farkı yoktur.

 E-Fatura hizmetine geçerek, dijital ortamda hızlıca fatura oluşturun ve maliyet   avantajı sağlayabilirsiniz.

4 Adımda E-Fatura’ya Geçin

Şahıs İşletmesi, Limited Şirketi veya Anonim Şirketi olmanız fark etmeksizin E-Fatura’ya herkes geçiş yapabilir.

Başvuru işlemlerini ise 30 dakikada tamamlayabilirsiniz.

E-İmza / Mali Mührünüzü Alın Şahıs şirketiyseniz

Elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan E-İmza’yı, LTD veya A.Ş. iseniz

Yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

 GİB’den E-Fatura Özel Entegratörünüzü Seçin

E-İmza veya mali mührünüzle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı’nın E-Fatura  Canlı Ortam Başvurusu ekranından kayıt olabilir ve Özel Entegratörlüğü  üzerinden E-Fatura gönderip alacağınızı beyan edebilirsiniz.

Açıklama: https://ercsoft.com.tr/sananeresim/image/Kay%C4%B1t22copy.jpg

Kayıt İşlemlerini Tamamlayın

Destek ekibimiz E-Fatura hizmetine geçiş sürecinde detay bilgilerinizi içeren online kayıt formunu size iletecek ve doldurmanızı isteyecektir. Sonrasında E-Fatura’ya geçmek istediğiniz tarihi belirtmenizi isteyecektir.

Başvurunuzu Tamamlayın ve E-Fatura’ya Geçin

Gelir İdaresi Başkanlığı kaydının tamamlanması için size gönderilen uygulama aracılığıyla kullanılacak olan dosyaları e-İmza’nız veya mali mührünüzle imzalayın. Böylece E-Fatura’ya geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır.

E-Fatura tarafındaki sorunlarımızı, bir günden daha az bir sürede çözdü. teknik destek konusunda gerçekten mükemmel.

Murat ÖZTÜRK, Muhasebe Müdürü, Celal Sölpük Petrol

Açıklama: https://ercsoft.com.tr/sananeresim/image/EKRN.jpg

E-Fatura’nın Faydaları Nelerdir?

E-Fatura ile faturalarınızı dijital ortama taşıyın. İş süreçlerinizi ve ticaretinizi hızlandırarak şirketinizin verimliliği artırın.

Böylece kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü kazandıracak alanlara yönlendirin.

Hızlı ve kolay fatura oluşturun

Saniyeler içerisinde E-Fatura’nızı oluşturun ve hızlıca müşterilerinize iletin. Faturanızı bir tıkla ulaştırıp, tahsilat sürecinizi hızlandırın. Elektronik ortamda iletilen faturalarınız sayesinde mutabakat gibi süreçlere son verebilir, alacaklarınızı çok daha hızlı temin edebilirsiniz. Kullanıcı hatalarından doğan külfetlerden de kurtulursunuz. 

Faturalarınızı Arşivlemekten Kurtulun 

Erc Soft’un güçlü altyapısı sayesinde E-Fatura’larınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayabilir, fiziki arşivleme masraflarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Geçmişe yönelik fatura kayıplarının önüne geçebilir, fiziksel arşivleme ve kağıt saklama sıkıntısından kurtulursunuz. Dilerseniz tüm E-Fatura’larınızı dijital ortamda anlık olarak mali müşavirinize kolayca iletebilirsiniz.

Mevzuata Uyumluluk

Foriba; Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı tüm regülasyonlara uygun olarak çözümlerini güncel tutar.Usulsüzlük cezası almamanız için sürekli olarak bilgilendirme yayınlar. Böylece mevzuata uyum süreçlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Muhasebe Yazılımlarıyla Uyumlu

Foriba E-Fatura; çoğu muhasebe yazılımlarıyla entegre olarak çalışır. Böylece kullandığınız yazılımınız içerisinden tüm E-Fatura süreçlerinizi yönetebilirsiniz. Herhangi bir sisteme bağlı olmadan da kolayca E-Fatura hizmetine geçebilirsiniz. Foriba Bulut Portal’inden hızlıca E-Fatura kesebilir, gelen faturalarınızı kolayca yönetebilirsiniz. 

 

Açıklama: https://ercsoft.com.tr/sananeresim/image/EFATURA.jpgHer An Her Yerde

İnternet erişimi olan her cihazdan; akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan E-Fatura oluşturup gönderebilir, görüntüleyebilir, kabul ya da reddebilirsiniz.

Kargo ile Vakit Harcamayın

Faturaların basım maliyeti, matbaa ücretleri ve kağıt fatura kargolama işlemi maliyetlerinden kurtulursunuz.

Dosyalar arasında fatura aramakla vakit kaybetmeden fatura kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Güvenli ve Erişilebilir

Türkiye’deki E-Fatura’ların %70’inden fazlasını yöneten Foriba’nın güvenli altyapısıyla  tüm E-Fatura’larınıza, %99,99 kesintisiz çalışırlık oranıyla erişebilirsiniz. Özel Entegratörlük sayesinde, E-Fatura’larınıza erişim hakkı sadece sizde olur ve üçüncü kişiler asla erişemez.

E-Fatura Özellikleri

Foriba mevcutta kullandığınız tüm faturalama süreçlerinize uygun çözümler sunar. Foriba Özel Entegratörlüğü’nü seçerken yazılımlarınızla uyumlu 3 farklı yöntemden de yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

E-bültenimize kayıt olmadınız mı?

Son gelişmelerden ve sıcak fırsatlardan yararlanmak için e-bültenimize abone olun.